patari.org Αρχική σελίδα patari.org
Χώρος συζήτησης της πατριωτικής αριστεράς
 
 Συχνές ΕρωτήσειςΣυχνές Ερωτήσεις   ΑναζήτησηΑναζήτηση   Κατάλογος ΜελώνΚατάλογος Μελών   Ομάδες ΜελώνΟμάδες Μελών   ΕγγραφήΕγγραφή 
 ΠροφίλΠροφίλ   Συνδεθείτε, για να ελέγξετε την αλληλογραφία σαςΣυνδεθείτε, για να ελέγξετε την αλληλογραφία σας   ΣύνδεσηΣύνδεση 

ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΣΗ-ΔΙΑΜΑΡΤΥΡΙΑ 09.05.2009
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3  Επόμενη
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    patari.org Αρχική σελίδα -> Πολιτική συζήτηση
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
Nefertiti



Συμμετέχουν: 20 Απρ 09
Δημοσιεύσεις: 30
Τόπος: Somewhere in Greece....

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ Μάϊ 03, 2009 7:08 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ, 25 ΧΡΟΝΑΚΙΑ ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ!
ΒΑΛΕ 15 ΚΑΛΥΤΕΡΑ...ΤΟΣΑ ΜΑΣ ΑΠΟΜΕΝΟΥΝ ΓΙΑ ΝΑ ΓΙΝΟΥΜΕ ΜΕΙΟΝΟΤΗΤΑ ΣΤΗΝ ΙΔΙΑ ΜΑΣ ΤΗΝ ΧΩΡΑ!!!!!!
Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΠΩΣ ΣΕ ΚΑΜΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΔΕΝ ΦΤΑΙΝΕ ΟΙ ΛΑΘΡΟ-ΜΕΤΑΝΑΣΤΕΣ...ΒΡΙΣΚΟΥΝ ΚΑΙ ΤΑ ΚΑΝΟΥΝ....
ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΘΕΛΟΥΝ ΑΣΧΗΜΟ ΦΤΥΣΙΜΟ ΚΑΙ ΞΥΛΟ...ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΤΟΥΣ ΕΠΕΤΡΕΨΑΝ ΝΑ ΜΠΟΥΝ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΜΑΣ!!!
_________________
LiFe Can Only Be Understood Backwards.....But It Must Be Lived Forwards....!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Obelix



Συμμετέχουν: 08 Δεκ 08
Δημοσιεύσεις: 3778

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ Μάϊ 03, 2009 7:53 pm    Θέμα δημοσίευσης: Σε αυτό, ειδικά, συμφωνώ! Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

[quote:5e27bd58be="Nefertiti"]Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΠΩΣ ΣΕ ΚΑΜΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΔΕΝ ΦΤΑΙΝΕ ΟΙ ΛΑΘΡΟ-ΜΕΤΑΝΑΣΤΕΣ...ΒΡΙΣΚΟΥΝ ΚΑΙ ΤΑ ΚΑΝΟΥΝ....
ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΘΕΛΟΥΝ ΑΣΧΗΜΟ ΦΤΥΣΙΜΟ ΚΑΙ ΞΥΛΟ...ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΤΟΥΣ ΕΠΕΤΡΕΨΑΝ ΝΑ ΜΠΟΥΝ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΜΑΣ!!!


Αυτό να λέγεται!
_________________
ILS SONT FOUS, CES AMERICAINS!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
μπακλαβάς γωνία
Επισκέπτης





ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ Μάϊ 03, 2009 8:23 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Και ποιοί είναι αυτοί;

Οι υπηρέτες του Κεφαλαίου. Οι ακόλουθοι της δεξιάς "ιδεολογίας" και πολιτικής.

Και αυτό είναι που δεν καταλαβαίνει ο Παναγιώτης (η κάνει ότι δεν καταλαβαίνει μιας και λέει ότι "έχει περάσει και από την Αριστερά").

Δεν πρόκειται κανείς να ξαναχάσει τα πόδια του από κρυοπαγήματα στην Αλβανία για να δεί μετά τους Χίτες και τους ταγματασφαλήτες να παραδίδουν την πατρίδα του στους άγγλους και τους αμερικάνους. Το έργο το έχουμε χιλιοπαρακολουθήσει.

Αυτή την φορά μαζί με την "πολυπολιτισμικότητα" πρέπει να πάρει πόδι και το Κεφάλαιο, η χολέρα που είναι διαρκής πηγή προβλημάτων.

Και αυτό δεν είναι διατεθιμένος να το κάνει κανένας Καρατζαφέρης οπαδός του Μητσοτάκη.
Επιστροφή στην κορυφή
Nefertiti



Συμμετέχουν: 20 Απρ 09
Δημοσιεύσεις: 30
Τόπος: Somewhere in Greece....

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ Μάϊ 03, 2009 10:29 pm    Θέμα δημοσίευσης: X . Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ΕΓΩ ΔΕΝ ΘΑ ΣΤΑΘΩ ΣΤΟ ΠΟΙΟΙ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΥΠΗΡΕΤΕΣ ΤΟΥ ΚΕΦΑΛΑΙΟΥ..!
ΕΜΕΝΑ ΜΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΥΝ ΛΙΓΟ ΠΙΟ ΑΠΛΑ ,ΑΛΛΑ ΟΥΣΙΑΣΤΙΚΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ!
ΕΜΕΝΑ ΜΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ ΟΤΙ Η ΕΛΛΑΔΟΥΛΑ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΧΩΡΑ ΜΕ ΣΧΕΔΟΝ ΑΝΥΠΑΡΚΤΟΥΣ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟΥΣ ΠΟΡΟΥΣ....
ΜΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ ΟΤΙ ΓΙΑ ΚΑΘΕ ΞΕΝΟ ΠΟΥ ΕΙΣΒΑΛΛΕΙ ΜΕ ΤΟ ΕΤΣΙ ΘΕΛΩ ΓΙΑ ΝΑ ΔΟΥΛΕΨΕΙ,ΑΚΟΜΑ ΕΝΑΣ ΕΛΛΗΝΑΣ ΠΟΛΙΤΗΣ ΜΕΝΕΙ ΧΩΡΙΣ ΔΟΥΛΕΙΑ....
ΜΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ ΠΟΥ ΤΙΠΟΤΑ ΠΛΕΟΝ ΔΕΝ ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙ ΑΞΙΟΚΡΑΤΙΚΑ...
ΜΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ ΠΟΥ ΕΝΩ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΝΟΜΟΙ....ΔΕΝ ΤΗΡΟΥΝΤΑΙ ΣΧΕΔΟΝ ΠΟΤΕ.......
ΜΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ ΠΟΥ ΠΛΕΟΝ ΚΑΘΕ ΕΛΛΗΝΑΣ ΣΚΕΦΤΕΤΑΙ ΣΟΒΑΡΑ ΝΑ ΜΕΤΑΝΑΣΤΕΥΣΕΙ......ΛΟΓΩ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗΣ ΚΑΙ ΚΟΙΝΩΝΙΚΗΣ ΕΞΑΘΛΙΩΣΗΣ.........
ΜΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ ΠΟΥ Η ΕΛΛΑΔΑ ΕΧΕΙ ΚΑΤΑΝΤΗΣΕΙ ΕΝΑ ΤΕΡΑΣΤΙΟ ΘΕΑΤΡΟ ΠΑΡΑΛΟΓΟΥ.....ΟΠΟΥ ΘΕΑΤΕΣ ΕΙΜΑΣΤΕ ΟΛΟΙ ΜΑΣ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ΚΑΙ ΤΟ ΚΥΡΙΟΤΕΡΟ......ΜΕ ΝΟΙΑΖΕΙ ΚΑΙ ΜΕ ΚΟΦΤΕΙ....ΟΤΑΝ ΘΑ ΕΡΘΕΙ Η ΣΤΙΓΜΗ ΝΑ ΖΗΣΟΥΜΕ ΕΝΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ " ΕΜΦΥΛΙΟ ΠΟΛΕΜΟ " ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΚΑΝ ΝΑ ΔΙΑΝΟΗΘΩ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ ΟΠΟΥ ΟΙ ΜΕΤΑΝΑΣΤΕΣ(ΝΟΜΙΜΟΙ Η ΜΗ )ΘΑ ΟΡΓΑΝΩΘΟΥΝ ΠΟΛΙΤΙΚΑ ΚΑΙ ΘΑ ΔΙΕΚΔΙΚΗΣΟΥΝ ΔΥΝΑΜΙΚΑ ΤΗΝ ΕΞΟΥΣΙΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ΕΜΕΝΑ ΑΥΤΑ ΜΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΥΝ......
ΑΡΑ , ΦΡΑΣΕΙΣ ΟΠΩΣ..."ΡΑΤΣΙΣΜΟΣ"..."ΦΑΣΙΣΜΟΣ " ......ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΤΕΤΟΙΑ ΠΟΛΛΑ....,ΠΟΥ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΕΙ Η ΑΜΕΡΙΚΑΝΟΤΡΑΦΕΙΣΑ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΑ ΠΡΟΝΟΜΙΟΥΧΑ ΟΛΙΓΑΡΧΙΑ ΤΟΥ SIRIZA...ΚΑΙ ΜΕΡΙΚΑ ΑΛΛΑ ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΑ "ΨΕΥΤΟΑΡΙΣΤΕΡΑ " .." ΜΥΑΛΑ " .....
ΤΑ ΕΧΩ ΓΡΑΜΜΕΝΑ ΣΤΑ ΠΑΛΙΑ ΜΟΥ ΤΑ Π@Π@ΟΥΤΣΙΑ!!!!!!!
_________________
LiFe Can Only Be Understood Backwards.....But It Must Be Lived Forwards....!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Επισκέπτης






ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Μάϊ 04, 2009 12:01 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Nefertiti έγραψε

Παράθεση:
ΕΜΕΝΑ ΜΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ ΟΤΙ Η ΕΛΛΑΔΟΥΛΑ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΧΩΡΑ ΜΕ ΣΧΕΔΟΝ ΑΝΥΠΑΡΚΤΟΥΣ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟΥΣ ΠΟΡΟΥΣ....


Αυτό δεν είναι αλήθεια…
Η Ελλάδα έχει τον αγροτοκτηνοτροφικό τομέα, που κάποτε παρήγαγε το 140% των αναγκών μας σε φαγητό. Κάτι που σκοπίμως το αποκρύπτουν από το λαό…
Σήμερα οι πολιτικές του δικομματισμού το κατέβασαν στο 58%, για να μας ελέγχουν οι πολυεθνικές μέσω της τροφής.

Η Ελλάδα είχε και βιομηχανία, πρωτοπόρα στη παραγωγή πρώτων υλών, αλλά και καθετοποιημένες βιομηχανίες. Τις οποίες έκλεισαν ή μετανάστευσαν οι πολιτικές του δικομματισμού, και όσες έπρεπε να παραμείνουν στην Ελλάδα τις χάρισαν στις πολυεθνικές.

Βλέπουμε λοιπόν, ότι υπάρχει η υποδομή ενός πλούσιου κράτους.

Nefertiti έγραψε

Παράθεση:
ΜΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ ΠΟΥ ΠΛΕΟΝ ΚΑΘΕ ΕΛΛΗΝΑΣ ΣΚΕΦΤΕΤΑΙ ΣΟΒΑΡΑ ΝΑ ΜΕΤΑΝΑΣΤΕΥΣΕΙ......ΛΟΓΩ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗΣ ΚΑΙ ΚΟΙΝΩΝΙΚΗΣ ΕΞΑΘΛΙΩΣΗΣ.........


Αυτό είναι αληθές.
Στην Ελλάδα σήμερα δραστηριοποιούνται εταιρίες που αναλαμβάνουν να εκδιώξουν Έλληνες πολίτες ως μετανάστες στο εξωτερικό.
Οι εταιρίες αυτές επιδοτούνται, αλλά δεν δημοσιεύονται στοιχεία ούτε για τις επιδοτήσεις ούτε για τους Έλληνες πολίτες που εκδιώχτηκαν τα τελευταία χρόνια.



Τώρα θέλω να συνδυάσω το πρώτο και δεύτερο σκέλος της απάντησης.

Με δεδομένο ότι υποδομές υπάρχουν και με δεδομένο ότι αντικαθίσταται ο πληθυσμός…
Όταν λιγοστέψουν οι Έλληνες δεν θα υπάρχουν και ιδιοκτήτες στον τόπο…
Άρα οι καταληψίες (που είναι οι πολυεθνικές)

θα έχουν ένα ιδιόκτητο πάμπλουτο κράτος

Και σε αυτό το σενάριο βοηθά η λαθρομετανάστευση
Επιστροφή στην κορυφή
ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ
Επισκέπτης





ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Μάϊ 04, 2009 6:37 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Νefertiti ΕΧΕΙΣ ΑΠΟΛΥΤΟ ΔΙΚΙΟ.ΟΙ ΛΑΘΡΟΜΕΤΑΝΑΣΤΕΣ ΕΙΝΑΙ ΘΥΜΑΤΑ.
ΑΠΕΛΠΙΣΜΕΝΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΕΙΝΑΙ.
ΑΛΛΑ Η ΕΛΛΑΔΑ ΔΕΝ ΧΩΡΑΕΙ ΤΟΣΟΥΣ.
ΘΑ ΒΟΥΛΙΑΞΟΥΜΕ ΟΛΟΙ ΜΑΖΙ
ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΜΠΕΙ ΠΟΣΟΣΤΟΣΗ ΤΟ ΠΟΛΥ 3-4% ΟΧΙ 20% ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΗΜΕΡΑ.
ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΥΠΟΤΙΘΕΤΑΙ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΑΙ ΓΙ ΑΥΤΟΥΣ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΤΟΥΣ ΕΚΜΕΤΑΛΕΥΟΝΤΑΙ(ΥΠΟΥΡΓΟΣ ΜΑΓΓΙΝΑΣ ΚΛΠ).
ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΔΟΥΛΕΙΕΣ ΘΑ ΚΛΕΒΟΥΝ ΓΙΑ ΝΑ ΖΗΣΟΥΝ.
ΤΟΥΣ ΜΑΖΕΨΕ Ο ΣΗΜΙΤΗΣ ΓΙΑ ΝΑ ΡΙΞΕΙ ΤΟΝ ΠΛΗΘΩΡΙΣΜΟ ΚΑΙ ΝΑ ΠΙΑΣΕΙ ΤΟΥΣ ΟΡΟΥΣ ΤΗΣ ΟΝΕ(ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΓΡΙΑ ΕΚΜΕΤΑΛΕΥΣΗ ΤΟΥ ΜΕΓΑΛΟΥ ΚΕΦΑΛΑΙΟΥ)
ΜΟΥ ΕΛΕΓΕ ΦΙΛΟΣ ΜΟΥ ΠΟΛΙΤΙΚΟΣ ΜΗΧΑΝΙΚΟΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΘΗΝΑ ΟΤΙ ΤΟ ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟ ΕΛ.ΒΕΝΙΖΕΛΟΣ ΧΤΙΣΤΗΚΕ ΑΠΟ ΑΛΛΟΔΑΠΟΥΣ ΕΡΓΑΤΕΣ ΚΑΤΑ 80% ΑΝΑΣΦΑΛΙΣΤΟΥΣ.ΠΟΥ ΗΣΟΥΝ κ.ΠΑΠΑΡΗΓΑ?
Επιστροφή στην κορυφή
ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ
Επισκέπτης





ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Μάϊ 04, 2009 6:57 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΣΤΟΝ "ΜΠΑΚΛΑΒΑ ΓΩΝΙΑ"
ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΕΓΩ ΗΜΟΥΝ ΚΟΜΜΟΥΝΙΣΤΗΣ ΠΙΘΑΝΟΝ ΠΡΙΝ ΓΕΝΝΗΘΕΙΣ ΕΣΥ.
ΤΟΤΕ ΠΟΥ ΡΙΣΚΑΡΑΜΕ ΤΗΝ ΚΑΡΙΕΡΑ ΜΑΣ.ΟΧΙ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΗΣ ΜΟΔΑΣ ΓΙΑ ΠΟΛΛΟΥΣ.
ΥΠΑΡΧΟΥΝ 3 ΛΟΓΙΩΝ ΑΡΙΣΤΕΡΟΙ
1)ΟΙ ΕΚ ΠΑΡΑΔΟΣΕΩΣ(ΕΤΥΧΕ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΓΟΝΕΙΣ ΚΑΙ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΤΟΥΣ ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΑΝ ΤΗΝ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΗ ΠΑΡΑΔΟΣΗ)
2)ΟΙ ΕΞ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΟΣ
3)ΟΙ ΕΚ ΠΕΠΟΙΘΗΣΕΩΣ.
ΣΤΗΝ ΤΡΙΤΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΑΝΗΚΩ ΕΓΩ.
ΕΓΩ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΟΠΑΔΟΣ ΤΟΥ ΚΑΡΑΤΖΑΦΕΡΗ .ΣΤΙΣ ΕΚΛΟΓΕΣ ΤΟΥ 2000 ΚΑΙ ΣΤΙΣ ΕΥΡΩΕΚΛΟΓΕΣ 2004 ΣΤΗΡΙΞΑ ΤΗΝ Δ.Π.Ε. ΤΟΥ ΜΙΧΑΛΗ ΧΑΡΑΛΑΜΠΙΔΗ.Ο ΜΙΧΑΛΗΣ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΙΔΡΥΣΑΝ ΤΟ ΠΑΣΟΚ ΚΑΙ ΑΠΕΧΩΡΗΣΕ ΤΟ 1996 ΚΑΙ ΕΚΤΟΤΕ ΤΟ ΠΑΣΟΚ ΓΕΜΙΣΕ ΜΟΥΣΑΦΙΡΗΔΕΣ
(ΔΑΜΑΝΑΚΗ-ΜΠΙΣΤΗΣ-ΑΝΔΡΟΥΛΑΚΗΣ)
ΠΟΙΟΣ Ο ΑΝΔΡΟΥΛΑΚΗΣ Ο ΟΠΟΙΟΣ ΕΛΕΓΕ ΟΤΙ ΤΟ ΠΑΣΟΚ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΚΟΜΜΑ ΤΗΣ ΜΙΖΑΣ ΚΑΙ ΤΗΣ ΑΡΠΑΧΤΗΣ.
ΑΛΛΑ ΣΗΜΕΡΑ ΕΚΤΟΣ ΤΟΥ ΛΑ.Ο.Σ ΠΟΙΟ ΚΟΜΜΑ ΕΙΝΑΙ ΑΠΕΝΑΝΤΙ
1)ΣΤΗΝ ΛΑΘΡΟΜΕΤΑΝΑΣΤΕΥΣΗ
2)ΣΤΗΝ ΣΥΝΘΕΤΗ ΟΝΟΜΑΣΙΑ ΤΩΝ ΣΚΟΠΙΩΝ
3)ΣΤΟ ΣΧΕΔΙΟ ΑΝΑΝ ΠΟΥ ΞΑΝΑΡΧΕΤΑΙ
4)ΣΤΗΝ ΜΗ ΕΙΣΟΔΟ ΤΗΣ ΤΟΥΡΚΙΑΣ ΣΤΗΝ ΕΕ
5)ΣΕ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΑΠΕΡΓΑΖΟΝΤΑΙ ΤΗΝ ΑΠΟΔΟΜΙΣΗ ΤΟΥ ΕΘΝΙΚΟΥ ΚΡΑΤΟΥΣ
6)ΣΕ "ΚΑΘΗΓΗΤΕΣ" ΤΥΠΟΥ ΡΕΠΟΥΣΗ -ΗΡΑΚΛΕΙΔΗ-ΛΙΑΚΟΥ ΠΟΥ ΑΛΛΟΙΩΝΟΥΝ ΤΗΝ ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΙΣΤΟΡΙΑ ΚΑΙ ΣΥΝΕΙΔΗΣΗ
ΑΠΟ ΤΟ 1993 ΠΟΥ ΑΠΕΧΩΡΗΣΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΣΥΝΑΣΠΙΣΜΟ ΨΑΧΝΩ ΕΝΑ ΠΑΤΡΙΩΤΙΚΟ ΚΟΜΜΑ ΠΟΥ ΝΑ ΜΕ ΕΚΦΡΑΖΕΙ .
Επιστροφή στην κορυφή
μπακλαβάς γωνία
Επισκέπτης





ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Μάϊ 04, 2009 11:20 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Μιά τρύπα στο νερό. Δεν επανέλαβες τίποτα καινούριο.

Κι επειδή ζητάς όλα αυτά έπρεπε να καταλήξεις στον Καρατζαφέρη;

Άραγε δεν θυμάσαι (σαν κομμουνιστής πριν γεννηθούμε εμείς) την εθνοκαπηλεία τους το '50 που την είχαν βιτρίνα για τις μειοδοσίες τους;;;

Δεν καταλαβαίνεις ότι η ίδια εθνοκαπηλεία επαναλαμβάνεται και τώρα;

Τί πιστεύεις (σαν κομμουνιστής πριν γεννηθούμε εμείς), ότι βάλανε τάχα μυαλό;

Λες ο Καρατζαφέρης του 90-93 (άνοιγμα συνόρων για να μπούνε όλοι οι αλβανοί μαχαιροβγάλτες βαρυποινίτες μέσα) να έπαψε να έχει σχέση με τον σημερινό;

Κάτι θαύματα που γίνονται βρε παιδί μου, ε!!;;;;

Το Λάος είναι υπέρ του πολιτισμού; Ποιού πολιτισμού; Του πολιτισμού του Κυριακού με τα τσοντοπαίχνιδα και τους "ορούς της αλήθειας"; Να μαλακύνεται ο λαός;

Προλαβαίνω κι εγώ να σώσω τίποτα για το καλό του λαού; Έχει χώρο για μένα; Δεν είμαι ούτε σεξολόγος, ούτε τραγουδίστρια, ούτε δωδεκαθεϊστής, ούτε με έχει δείξει η τηλεόραση για τέσσερα λεπτά. Έχω καμιά ελπίδα να βγώ βουλευτής;
Επιστροφή στην κορυφή
ΝΤΑΒΕΛΗΣ
Επισκέπτης





ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Μάϊ 04, 2009 1:16 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ματαιοπονείτε αδίκως.

Ο «Παναγιώτης» έχει τόση σχέση με το «πέρασμα» από το ΚΚΕες, όσο φάντης με το ρετσινόδαλο. Πετάει διάφορες «μπηχτές» για πρώην «κομμουνιστής» ή ότι πέρασε και από τον Χαραλαμπίδη, σαν ανιστόρητος προβοκάτορας και ηλίθιος εξυπνάκιας, και νομίζει ότι οι άλλοι έχουν το ίδιο λειψό μυαλό με το δικό του.
Ένας (ή μία) προβοκατορίσκος είναι, το ίδιο, πιθανότατα, πρόσωπο με την κλακαδόρο του…
Προσπαθεί πίσω από μια επιτηδευμένη απλοϊκότητα και πίσω από πονηρούτσικες ερωτήσεις να προβοκάρει κάθε συζήτηση σοβαρή. Γι’ αυτό δεν αναπτύσσει ποτέ μια άποψη με συνοχή και διατυμπανίζει διαρκώς για «πρακτικές λύσεις», δίχως φυσικά να μας λέει ΤΙΠΟΤΕ το συγκεκριμένο και τη δική του πρακτική λύση.
Βρήκανε φως και πήρανε τα κουβαδάκια τους…
Άκου παλιός κομμουνιστής και να λέει ψηφίστε πρόσωπα πατριώτες!!!
Επιστροφή στην κορυφή
Nikoss
Site Admin


Συμμετέχουν: 07 Απρ 08
Δημοσιεύσεις: 1808

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Μάϊ 04, 2009 1:23 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Όχι, Νταβέλη, μπορώ να σε διαβεβαιώσω ότι πρόκειται για δύο διαφορετικά πρόσωπα, που ίσως θέλουν διαφορετική αντιμετώπιση...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
μπακλαβάς γωνία
Επισκέπτης





ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Μάϊ 04, 2009 1:48 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Μου κάνει τεράστια εντύπωση που ο παλαιόθεν κομμουνιστής ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ αράδιασε ένα κάρο προβλήματα από τα οποία περιμένει λύση από το Λάος

αλλά ούτε 1 (ΕΝΑ) πρόβλημα με εργασιακή-ταξική υπόσταση.

Λες και ζούμε σε μια χώρα όπου δεν υπάρχει εξαθλίωση!

Παράξενο... "Παλαιός κομμουνιστής" άνθρωπος βρε παιδί μου!...


Στην ουσία ο ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ και το κόμμα του απαιτούν από εμάς αυτό που απαιτούσε μια ζωή η Δεξιά στον τόπο μας. Να πηγαίνουμε να βγάζουμε κάθε τόσο το φίδι από την τρύπα ΣΤΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΠΟΥ ΑΥΤΟΙ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΣΑΝ και πάλι από την αρχή.
Αν δεν φύγουν τα τσιμπούρια από τον σβέρκο μας, κυρ Παναγιώτη του Καρατζαφέρη, το Κεφάλαιο θα βρεί στην επόμενη στιγμή άλλη φόρμουλα να περιορίσει τα εισοδήματα. Φαύλος κύκλος.

Θα μπορούσα μάλιστα να πώ ότι και όλα τα εθνικά ζητήματα ξεκινούν στην ουσία από ταξικές τριβές.
Τί παλαιός κομμουνιστής άνθρωπος είσαι;
Επιστροφή στην κορυφή
Nefertiti



Συμμετέχουν: 20 Απρ 09
Δημοσιεύσεις: 30
Τόπος: Somewhere in Greece....

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Μάϊ 04, 2009 1:52 pm    Θέμα δημοσίευσης: ΤΕΛΙΚΑ... Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

....ΟΠΩΣ ΛΕΕΙ ΚΑΙ ΕΝΑΣ ΚΑΛΟΣ ΜΟΥ ΦΙΛΟΣ...ΚΑΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΡΙΧΝΟΥΝΕ ΣΤΟ ΝΕΡΟ...ΔΕΝ ΕΞΗΓΕΙΤΕ ΑΛΛΙΩΣ....!!!!!!!!
ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΝΤΑΒΕΛΗ....ΓΙΑ ΑΛΛΗ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΘΑ ΣΟΥ ΠΩ ΤΟ ΕΞΗΣ...
ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΤΟ ΟΝΟΜΑ...ΑΛΛΑ ΣΙΓΟΥΡΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΤΗΝ ΧΑΡΗ !!!!!

ΕΧΕΙΣ "ΦΑΕΙ" ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ ΣΚΑΛΩΜΑ..(ΓΙΑ ΛΟΓΟΥΣ ΠΟΥ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΕΙΝΑΙ ΑΞΙΟ ΑΠΟΡΙΑΣ ΔΗΛΑΔΗ ).......!

ΚΑΛΟ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΚΑΙ ΛΙΓΟ "ΑΝΟΙΧΤΟΜΥΑΛΟΣ" , ΟΠΩΣ ΕΠΙΣΗΣ , ΚΑΛΟ ΘΑ ΗΤΑΝ , ΝΑ ΑΠΟΚΤΗΣΕΙΣ ΛΙΓΟ ΕΠΑΦΗ ΜΕ ΤΗΝ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ!!!!!
ΚΑΙ ΟΠΩΣ ΛΕΝΕ ΚΑΙ ΟΙ "ΦΙΛΟΙ ΜΑΣ"......ΤΑ SYRIZOPAIDAKIA ....GET A LIFE.....!

ΕΣΕΙΣ...ΟΙ "ΑΡΙΣΤΕΡΟΙ "..(ΚΑΙ ΤΟ ΛΕΩ ΕΤΣΙ , ΜΙΑΣ ΠΟΥ ΕΓΩ ΓΙΑ ΝΑ ΞΕΚΑΘΑΡΙΣΩ ΤΗΝ ΘΕΣΗ ΜΟΥ....ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΜΙΑ ΚΟΙΝΗ ΙΔΕΟΛΟΓΙΑ ΜΕ ΤΟ ΟΠΟΙΟΔΗΠΟΤΕ ΚΟΜΜΑ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΚΥΚΛΟΦΟΡΕΙ ΣΤΗΝ "ΑΓΟΡΑ" ) ......ΚΑΤΑ ΚΑΙΡΟΥΣ ΛΟΙΠΟΝ ...ΕΜΦΑΝΙΖΕΤΕ ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ ΟΤΙ ΟΛΟΙ ΣΑΣ ΚΑΤΑΤΡΕΧΟΥΝ...ΣΑΣ ΚΑΤΑΣΚΟΠΕΥΟΥΝ.....ΑΣΧΟΛΟΥΝΤΑΙ ΜΑΖΙ ΣΑΣ...!
ΕΛΕΟΣ ΠΙΑ!!!!!
ΛΕΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝΕ ΤΙΠΟΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ.?!?!?!
ΚΑΙ ΜΕ ΤΣΑΝΤΙΖΕΙ ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΑ... ΠΟΥ ΟΤΑΝ ΜΕΡΙΚΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΕΧΟΥΝ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΕΣ ΑΠΟΨΕΙΣ ΚΑΙ ΙΔΕΕΣ ΜΕ ΚΑΠΟΙΟΥΣ "ΚΟΛΛΗΜΕΝΟΥΣ ΑΡΙΣΤΕΡΟΥΣ"..(ΟΝΟΜΑΤΑ ΔΕΝ ΑΝΑΦΕΡΩ..Ο ΝΟΩΝ ΝΟΗΤΟ....)...ΑΜΕΣΩΣ ΜΠΑΙΝΟΥΝ ΣΤΗΝ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ.."ΠΡΟΒΟΚΑΤΟΡΙΣΚΟΣ¨" .....ΑΜΑΝ ΠΙΑ ΔΗΛΑΔΗ!
ΜΕΡΙΚΟΙ ΕΧΟΥΝ ΕΠΙΛΕΞΕΙ ΛΑΘΟΣ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑ ΣΕ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΧΩΡΑ....ΧΑΡΑΜΙΖΟΝΤΑΙ ΒΡΕ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ...!
ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΝΤΑΒΕΛΗ..ΑΛΗΘΕΙΑ ΠΕΣ ΜΟΥ ΜΟΝΟ ΤΟΥΤΟ...
ΤΙ ΖΩΔΙΟ ΕΙΣΑΙ?????ΜΟΝΟ ΕΤΣΙ ΘΑ ΕΞΗΓΕΙΤΑΙ....ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ.....!@!@!
_________________
LiFe Can Only Be Understood Backwards.....But It Must Be Lived Forwards....!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Nikoss
Site Admin


Συμμετέχουν: 07 Απρ 08
Δημοσιεύσεις: 1808

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Μάϊ 04, 2009 2:11 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Nefertiti τώρα εσύ κολάς...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Nefertiti



Συμμετέχουν: 20 Απρ 09
Δημοσιεύσεις: 30
Τόπος: Somewhere in Greece....

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Μάϊ 04, 2009 2:16 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ε ΜΑ.........ΟΠΟΤΕ ΓΡΑΦΕΙ ΚΑΤΙ Ο ΦΙΛΟΣ ΜΑΣ ΝΤΑΒΕΛΗΣ...ΟΛΟ ΣΠΟΝΤΕΣ ΕΙΝΑΙ...ΒΑΡΕΘΗΚΑ Η ΓΥΝΑΙΚΑ ΠΙΑ! ! !
_________________
LiFe Can Only Be Understood Backwards.....But It Must Be Lived Forwards....!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Νεφερτιτόπουλος
Επισκέπτης





ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Μάϊ 04, 2009 2:45 pm    Θέμα δημοσίευσης:

Το μήνυμα μεταφέρθηκε από τον/την Nikoss στο περιθώριο διότι κρίθηκε οτι δεν προσφέρει τίποτε στη συζήτηση
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    patari.org Αρχική σελίδα -> Πολιτική συζήτηση Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3  Επόμενη
Σελίδα 2 από 3

 
Μετάβαση στη:  
Μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Hellenic (Greek) by Alex Xenias - Διορθώσεις:Αλφόνσος Πάγκας