patari.org Αρχική σελίδα patari.org
Χώρος συζήτησης της πατριωτικής αριστεράς
 
 Συχνές ΕρωτήσειςΣυχνές Ερωτήσεις   ΑναζήτησηΑναζήτηση   Κατάλογος ΜελώνΚατάλογος Μελών   Ομάδες ΜελώνΟμάδες Μελών   ΕγγραφήΕγγραφή 
 ΠροφίλΠροφίλ   Συνδεθείτε, για να ελέγξετε την αλληλογραφία σαςΣυνδεθείτε, για να ελέγξετε την αλληλογραφία σας   ΣύνδεσηΣύνδεση 

ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΣΗ-ΔΙΑΜΑΡΤΥΡΙΑ 09.05.2009

 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    patari.org Αρχική σελίδα -> Στο περιθώριο
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
Nefertiti



Συμμετέχουν: 20 Απρ 09
Δημοσιεύσεις: 30
Τόπος: Somewhere in Greece....

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Μάϊ 04, 2009 4:13 pm    Θέμα δημοσίευσης: ΜΑΙ ΛΟΡΝΤ... Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

***********************************
Αρχική ανάρτηση: Δευ Μάϊ 04, 2009 3:43 pm
Μετακινήθηκε στο περιθώριο από τον/την Nikoss
στις Δευ Μάϊ 04, 2009 4:13 pm
επειδή κρίθηκε οτι δεν προσφέρει τίποτε στη συζήτηση
***********************************

ΜΕΣΙΕ ΝΤΑΒΕΛΗ-ΤΟΠΟΥΛΕ....
ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΥ ΜΕΧΡΙ ΣΤΙΓΜΗΣ ΜΕ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΖΑΤΕ ΜΕ ΕΠΙΕΙΚΕΙΑ ΚΑΙ ΜΕ ΑΝΕΧΟΣΑΣΤΑΝ.....
ΑΛΛΑ....ΕΓΩ.....ΔΕΝ ΣΑΣ ΤΟ ΖΗΤΗΣΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ΚΑΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΕΠΕΙΔΗ ΓΝΩΡΙΖΟΜΑΣΤΕ - ΟΧΙ ΤΩΡΑ ..ΑΛΛΑ ΧΡΟΝΙΑΑΑΑΑ...
ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΓΝΩΡΙΖΕΤΕ ΜΕΣΙΕ ΠΩΣ ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΜΙΑ ΔΙΑΘΕΣΗ ΝΑ ΤΟΥΜΠΑΡΩ Η ΝΑ ΚΟΥΛΑΝΤΡΙΖΩ ΚΑΝΕΝΑΝ...
ΚΑΙ ΕΠΕΙΔΗ ΛΟΓΩ ΟΙΚΕΙΟΤΗΤΑΣ ΔΕΝ ΘΑ ΠΑΡΕΞΗΓΗΘΕΙΤΕ ΟΥΤΕ ΕΣΕΙΣ ....ΣΑΣ ΓΝΩΣΤΟΠΟΙΩ ΠΩΣ ΤΟ ΠΟΛΥ ΤΟ "ΓΛΥΨΙΜΟ" ΝΑ ΤΟ ΠΩ...???
ΦΟΒΟ ΝΑ ΤΟ ΠΩ ΜΗΠΩΣ........??.......ΚΑΝΕΙ ΤΡΟΜΕΡΑ ΚΑΚΟ ΣΤΗΝ ΥΓΕΙΑ.....!
ΕΧΕΤΕ ΑΚΟΥΣΤΑ ΜΕΣΙΕ ΤΗΝ ΛΕΞΗ.."ΟΙΚΟΝΟΜΙΑ"..????ΚΑΤΙ ΘΑ ΣΑΣ ΘΥΜΙΖΕΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ..........!
ΤΟ ΛΕΩ ΤΟΥΤΟ...ΔΙΟΤΙ ΚΑΛΟ ΘΑ ΗΤΑΝ ΝΑ ΚΑΝΕΤΕ ΛΙΓΟ "ΟΙΚΟΝΟΜΙΑ"
ΣΤΑ ΛΕΓΟΜΕΝΑ ΣΑΣ ΚΥΡΙΕ ΝΤΑΒΕΛΙΤΟΠΟΥΛΕ......, ΔΙΟΤΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ Η ΚΑΤΑΛΛΗΛΗ ΕΠΟΧΗ ΓΙΑ .."ΣΠΑΤΑΛΕΣ"!!!!
Ο ΚΑΙΡΟΣ ΕΧΕΙ ΓΥΡΙΣΜΑΤΑ....ΚΑΙ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ......ΑΝΑΓΚΑΖΟΜΑΣΤΕ ΝΑ ΑΝΑΘΕΩΡΗΣΟΥΜΕ ΛΕΓΟΜΕΝΑ ΜΑΣ ..ΑΠΟΨΕΙΣ ΜΑΣ...ΠΡΑΞΕΙΣ ΜΑΣ!!!!!!!!!!!!!
ΟΣΟ ΑΦΟΡΑ ΤΗΝ Α-ΠΟΛΙΤΙΚΟΤΗΤΑ ΜΟΥ.....ΣΑΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΩ....ΠΩΣ ΑΝΤΙΛΑΜΒΑΝΟΜΑΙ ΠΟΛΛΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΑΠΟ ΠΟΛΛΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ..."ΣΧΕΤΙΚΟΥΣ" ΜΕ ΤΗΝ ΠΟΛΙΤΙΚΗ........
ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΜΙΑ ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΚΟΝΤΡΑ ΜΕ ΚΑΝΕΝΑΝ ..ΚΑΙ ΕΙΔΙΚΑ ΜΕ ΤΟΝ "ΛΗΣΤΑΡΧΟ ΝΤΑΒΕΛΗ "...ΜΙΑΣ ΠΟΥ ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΓΝΩΡΙΖΕΤΕ ΚΑΛΑ......ΟΤΙ ΕΓΩ ΑΔΙΑΦΟΡΩ ΠΑΝΤΕΛΩΣ ......ΚΟΙΝΩΣ "@ΕΣΤΗΚΑ" ΓΙΑ ΤΟΝ/ΤΗΝ ΟΠΟΙΟΝΔΗΠΟΤΕ ΠΟΥ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΠΑΡΙΣΤΑΝΕΙ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ..ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΕΙΝΑΙ...(ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΜΟΥ ΓΝΩΜΗ ..ΠΑΝΤΑ)!!!!!!!!!!!
ΑΛΛΑ , ΔΕΝ ΔΕΧΟΜΑΙ ΣΕ ΚΑΜΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ , ΝΑ ΜΕ "ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΖΟΥΝ " ΜΕ ΟΧΙ ΚΑΙ ΤΟΣΟ ΚΑΛΟΗΘΗ ΤΡΟΠΟ......ΛΕΣ ΚΑΙ ΜΕ ΞΕΡΟΥΝ ΑΠΟ ΠΑΛΙΑ...!
ΑΔΙΑΦΟΡΩ ΑΝ Ο "ΦΙΛΟΣ ΣΑΣ" ΜΕΣΙΕ ΝΤΑΒΕΛΗΤΟΠΟΥΛΕ ΜΕ ΠΕΡΑΣΕ ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΟ ΑΛΛΟ ΠΡΟΣΩΠΟ....ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΤΕΛΙΚΗ ΑΝ ΕΧΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΕΜΜΟΝΕΣ......ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΟΙ ΕΙΔΙΚΟΙ...!
ΚΑΙ ΟΠΩΣ ΕΚΕΙΝΟΣ , ΕΧΕΙ ΤΟ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΝΑ ΕΚΦΡΑΖΕΤΑΙ ΟΠΩΣ ΕΠΙΘΥΜΕΙ....ΚΑΙ ΚΑΝΕΙΣ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟΥ ΛΕΕΙ ΚΑΤΙ......( ΠΑΡΑ ΜΟΝΟ Ο Κ.ΝΙΚΟΣ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΕ ΝΑ ΤΟΝ ΚΑΤΑΤΟΠΙΣΕΙ ΣΩΣΤΑ ..)...ΕΤΣΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΕΧΩ ΚΑΘΕ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΝΑ ΕΚΦΡΑΖΟΜΑΙ ΣΕ ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ ΚΑΙ ΟΠΟΙΟΝΔΗΠΟΤΕ..ΟΠΩΣ ΕΓΩ ΚΡΙΝΩ ΣΩΣΤΟ , ΚΑΙ ΜΕ ΟΠΟΙΟΝ ΕΓΩ ΤΡΟΠΟ ΘΕΛΩ......
ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΤΕΛΙΚΗ...ΑΝ ΔΕΝ ΣΑΣ ΑΡΕΣΕΙ Κ.ΝΤΑΒΕΛΗΤΟΠΟΥΛΕ....ΣΤΕΙΛΤΕ ΜΕ ΣΤΗΝ ΠΑΙΔΙΚΗ ΧΑΡΑ ΜΕ ΤΑ ΑΛΛΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ....ΠΑΛΙ ΑΔΙΑΦΟΡΩ!

ΤΕΛΟΣ , ΕΓΩ ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ ΜΟΥ ΓΙΑ ΤΟ ΤΙ ΜΕ ΕΝΟΧΛΕΙ..ΜΕ ΤΣΑΝΤΙΖΕΙ ..ΜΕ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΖΕΙ ΣΤΗΝ ΧΩΡΑ ΜΟΥ , ΘΑ ΤΗΝ ΕΚΦΡΑΖΩ ...ΕΙΤΕ ΑΡΕΣΕΙ ΣΕ ΚΑΠΟΙΟΥΣ..ΕΙΤΕ ΟΧΙ!
ΕΓΩ , ΔΕΝ ΜΠΑΙΝΩ ΣΕ ΚΑΛΟΥΠΙΑ ΜΕΣΙΕ ΝΤΑΒΕΛΗΤΟΠΟΥΛΕ......ΟΥΤΕ ΑΚΟΛΟΥΘΩ ΣΑΝ ΠΡΟΒΑΤΑΚΙ...ΑΛΛΟΥΣ....ΜΟΝΟ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΤΟ ΘΕΑΘΗΝΑΙ.......Η ΓΙΑΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΧΩ ΚΑΠΟΙΟ ΣΥΜΦΕΡΟΝ ........!!!!!!!
ΚΑΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΕΥΕΛΠΙΣΤΩ ΝΑ ΠΑΡΑΜΕΙΝΩ ΕΤΣΙ ......ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΕΠΗΡΕΑΣΤΩ ΑΠΟ ΤΙΠΟΤΕ ΚΑΙ ΚΑΝΕΝΑΝ.....!!!!!
ΖΗΤΩ ΣΥΓΓΝΩΜΗ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΥΠΟΛΟΙΠΟΥΣ ΣΥΝΟΜΙΛΗΤΕΣ ΠΟΥ ΕΓΙΝΑ ΚΑΠΩΣ ΚΟΥΡΑΣΤΙΚΗ..ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΜΗΝ ΑΠΑΝΤΩ...Η ΜΑΜΑ ΜΟΥ , ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΠΕΙ ΠΩΣ "ΕΙΝΑΙ ΑΓΕΝΕΙΑ ΝΑ ΣΟΥ ΜΙΛΑΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΚΑΙ ΕΣΥ ΝΑ ΜΗΝ ΜΙΛΑΣ "!
ΚΑΙ ΕΠΕΙΔΗ ΟΝΤΩΣ ΕΙΜΑΙ ΚΑΠΩΣ "ΣΥΝΤΗΡΗΤΙΚΗ" ΚΑΙ ΕΧΩ ΚΑΠΟΙΕΣ ΑΡΧΕΣ......ΚΑΙ ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΚΑΠΩΣ "ΑΝΑΤΟΛΙΤΙΣΣΑ"..ΚΑΙ ΥΠΟΤΙΘΕΤΑΙ ΠΩΣ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΕΙΝΑΙ "ΑΝΩΤΕΡΟΣ" ΑΠΟ ΜΙΑ ΓΥΝΑΙΚΑ...ΟΠΟΤΕ ΕΧΕΙ ΣΧΕΔΟΝ ΠΑΝΤΑ ΔΙΚΙΟ ....ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΕΠΕΙΔΗ ΜΕΡΙΚΟΙ ΥΠΟΣΤΗΡΙΖΟΥΝ ΠΩΣ ΤΟ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΔΙΠΛΟΜΑΤΙΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ .......ΣΥΧΓΩΡΕΣΤΕ ΜΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ κ.ΝΤΑΒΕΛΗ-ΤΟΠΟΥΛΕ.....!
ΔΕΝ ΤΟ ΗΘΕΛΑ.....!ΔΕΝ ΘΑ ΤΟ ΞΑΝΑΚΑΝΩ......!ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΚΑΛΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΑΠΟ ΔΩ ΚΑΙ ΣΤΟ ΕΞΗΣ!ΘΑ ΣΥΜΦΩΝΩ ΜΕ ΟΛΟΥΣ ΚΑΙ ΜΕ ΟΛΑ!
ΘΑ ΜΕ" ΧΑΣΤΟΥΚΙΖΟΥΝ" ΚΑΙ ΕΓΩ ΘΑ ΓΥΡΝΩ ΚΑΙ ΤΟ ΑΛΛΟ ΜΑΓΟΥΛΑΚΙ...
ΕΝΤΑΞΕΙ ΤΩΡΑ???

_________________
LiFe Can Only Be Understood Backwards.....But It Must Be Lived Forwards....!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Νεφερτιτόπουλος
Επισκέπτης





ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Μάϊ 04, 2009 4:13 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

***********************************
Αρχική ανάρτηση: Δευ Μάϊ 04, 2009 2:45 pm
Μετακινήθηκε στο περιθώριο από τον/την Nikoss
στις Δευ Μάϊ 04, 2009 4:13 pm
επειδή κρίθηκε οτι δεν προσφέρει τίποτε στη συζήτηση
***********************************
Nefertiti, θα σου πώ το ίδιο που σου είπε και ο Νίκος αλλά πιο αναλυτικά.

Επειδή σε γνωρίζουμε προσωπικά, και μάλιστα όχι τώρα αλλά χρόνια, δεν σημαίνει ότι θα μας "τουμπάρεις" και θα μας κουλαντρίζεις.
Απεναντίας, επειδή ακριβώς γνωριζόμαστε κυρίως από κοντά, θα απολαμβάνεις λιγότερη ανοχή και επιείκεια για να μην γινόμαστε αφενός άδικοι σε άλλους και αφετέρου επειδή εσύ σίγουρα λόγω της οικειότητος δεν θα παρεξηγήσεις.

Δικαίωμα να υποστηρίζεις την γνώμη σου ασφαλώς και έχεις. Όπως έχουν όλοι. Όμως απαγορεύεται να "κηνυγάς" αφορμές για προσωπικές αντιδικίες.
Και αυτό γιατί σου έγινε μόλις τις προάλλες γνωστό από κοντά με σαφέστατη εξιστόρηση ότι το ιντερνετικό σου προφίλ ήταν τόσο σατανικά όμοιο με κάποιους παλαιούς προβοκάτορες ώστε αν δεν αποκάλυπτες εσύ την ταυτότητά σου, ακόμη κι εμείς τώρα θα υποθέταμε το κάθε τί. Ακριβώς λοιπόν επειδή γνωρίζεις την σύμπτωση, μην διασκεδάζεις αναζωπυρώνοντας υποψίες, ακόμη και άθελά σου, γιατί οι προσωπικές αντεγκλήσεις αυτό θα συντηρούν: υποψίες εις βάρος σου.

Υποστήριζε λοιπόν την άποψή σου, γιατί και εσύ συνδιαμορφώνεις την πολιτική κατάσταση της χώρας με τις σωστές ή λάθος επιλογές σου ή ακόμη και με την όποια α-πολιτικότητά σου. Έχεις λοιπόν και ευθύνη και δικαίωμα. Όμως άσε τις προσωπικές κόντρες και μην κηνυγάς αφορμές, όσο και να σε "φωτογραφίζουν" κάποια σχόλια, γιατί αφενός οι συμπτώσεις (που σου γνωστοποιήθηκαν), αφετέρου το κράμα συντηριστισμού και συνειδητής απολιτικοποίησης, σου διαμορφώνουν ένα ιντερνετικό προφίλ που πραγματικά ξεγελά ως "επιτηδευμένα αφελές" και συγκαλυμένο προβοκατόρικο. Αν δεν αποκάλυπτες την ταυτότητά σου ακόμη κι εγώ θα εξακολούθούσα να υποθέτω αυτά που υποψιάστηκα από το πρώτο σου κιόλας σχόλιο.

Εκφράσου πολιτικά λοιπόν και διαφώνησε βάσει των αντιλήψεών σου αλλά μην αναζοπυρώνεις υποψίες χτίζοντας αντιδικίες...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    patari.org Αρχική σελίδα -> Στο περιθώριο Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Σελίδα 1 από 1

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Hellenic (Greek) by Alex Xenias - Διορθώσεις:Αλφόνσος Πάγκας